У вашому кошику немає жодного товару
Каталог


29.01.2017

Шановні покупці!

Переконливо просимо Вас, перевіряйте товар при отриманні!

26.12.2016

Графік роботи на свята!!!

16.11.2016

Ексклюзивне новорічне мило ручної роботи ТМ Шелсі!

27.04.2016

Графік роботи  на травневі свята


Які ще категорії товарів Ви бажаєте купувати на нашому сайті?
Одяг
Сувеніри
Косметичні засоби
Дитячі іграшки
Господарьскі товари
щось інше

Еко-проекти МНД по утилізації відходів: макулатура

Виносячи з будинку сміття, ми рідко замислюємося про те, що ж з ним відбувається далі. А відбувається ось що: побутові відходи, в основному, звозяться на полігони або попросту - звалища. Звалища не ефективні для боротьби з усе більш зростаючим обсягом відходів, крім того, вони завдають чималої шкоди навколишньому середовищу. Навіть облаштовані за останнім словом техніки полігони створюють цілий комплекс екологічних проблем. В Україні таких «правильних» полігонів поки менше десятка, решта - самі звичайні смітники, які будуть забруднювати навколишнє середовище ще близько 100 років після їх закриття.

   

Так що ж тоді робити зі сміттям?

Відповідь проста - здавати вторсировину для переробки.

Переробляючи відходи, ми зберігаємо ресурси та підтримуємо навколишнє середовище. Для виготовлення 60 кг паперу зрубують дерево. Коли ми бачимо величезні ділянки вирубок, нам шкода ліс, і в той же час ми продовжуємо викидаємо газети у відро для сміття. Папір необхідна людству, але, на жаль, саме папір завдає непоправної шкоди екології. Паперові відходи становлять великий відсоток вмісту на звалищах. Безсумнівно, промислові відходи також негативно впливають на навколишнє середовище, але шкода паперу в тому, що ці відходи можуть бути перероблені. Вчені з'ясували, що в рік людина може використовувати близько 300 кг паперу. І приблизно, більшу половину з цього, він викидає у смітник. Так, місто з числом жителів від 1 мільйона викидає щорічно від 40 мільйонів тонн паперу.

Макулатура - це паперові відходи, які давно відслужили свій термін використання. У кожному будинку знайдеться достатня кількість непотрібного картону, книг, списаних зошитів, газет і багато різноманітного паперової сировини, яке роками зберігатися на горищі. Чому роками? А все тому, що шкода викинути, а може і не шкода, але лінь займатися цим, шукати компанії, які цим займаються. З іншого боку, спостерігаємо іншу тенденцію - «викинув папірець на вулиці і відчуваю себе впевнено».

Замість того, що б насолоджуватися красою наших вулиць і визначних пам'яток, ми милуємося папером різних видів морозива та сигарет, вивчаємо назви батончиків і можемо тільки здогадуватися, що ж раніше було в тому чи іншому паперовому пакеті. Чистота дніпропетровських вулиць, залежить від акуратних і охайних жителів. Кому охота проводити вільний час серед розкиданого сміття, пластикових і жерстяних банок.

Чому б нам не рівнятися на інші європейські країни, де здача макулатури дає 61% усієї виробленої в країні паперу. Чому б у рідному Дніпропетровську не сортувати сміття по бакам?! Наприклад, один сміттєвий бак (відро) для пластику, другий - для залишків продуктів, а третій бак для паперу і при цьому пам'ятати, що це не сміття, а макулатура. Скажіть чесно, як часто Ви сортуєте сміття?

А як часто Ви виходите у двір до сміттєвого бака і розумієте, що викидати сміття вже просто нікуди.

А адже сучасна історія макулатури почалася саме в Радянському Союзі, коли макулатуру збирали практично на всіх підприємствах, організаціях і навчальних закладах, використовуючи при цьому змагальний принцип. Паперовий мотлох, за яким так завзято носилися по дворах і смітниках юні піонери, придбав мало не ідеологічне значення, а збір його називався важливою державною справою. Дітям змалку пояснювали: «70 кг макулатури рятують від вирубки одне дерево».

       Зараз же, рівень збору макулатури мізерно малий.

Замислившись про здачу макулатури, ми зрозуміли, що це рішення ідеально потрапляє відразу під дві місії Магазину національних досягнень:

 1. Пропагування ідеї екологічності, нешкідливості та безпеки продукції та її використання для людини і навколишнього середовища. Порятунок екологічної ситуації в Україні, і в місті Дніпропетровськ, зокрема.
 2. Розвиток економіки України.

1 тонна паперу, виготовлена ​​з макулатури, зберігає:

 •      17 дерев
 •      30000 літрів води
 •      2000 Квт / год електроенергії (сезонного опалення одного житлового котеджу)

У європейських країнах макулатуру не тільки збирають вдома, але й імпортують з-за кордону, як вельми цінну сировину. У Росії використовують щорічно 200 тонн мільйонів паперу, а в Україні ми викидаємо 100 мільйонів тонн паперу просто на вітер. Ми щиро віримо, що поступово макулатура в Україні буде ставати важливою сировиною у розвитку економіки.

Тому, ми пропонуємо вашій увазі ЕКО-ПРОЕКТИ МНД з утилізації сміття. Починаємо з макулатури.

Ми не просто пропонуємо Вам здавати нам свою макулатуру.

                                                     
Ми будемо обмінювати її на товари з нашого інтернет-магазину.

Нагадаємо, що всі наші товари є товарами, виключно українського виробництва. Здаючи макулатуру, ми залишаємо гроші в країні, які пускаються на переробку і створення нових товарів з вторсировини, таких як, туалетний папір, папір (газетний, друкарський і пакувальний папір), картон, а також різного роду ізоляційні, покрівельні матеріали, і інша паперова продукція - від газет до глянсових журналів. Близько 50% знову виробленої паперу виготовляється з макулатури. Макулатура використовується навіть у виробництві руберойду, повстяних виробів, утепленого лінолеуму, гідромеліоративних робіт, нетканих матеріалів для дорожнього будівництва.

Для Вас обмін макулатури на товари - це:

 • прекрасна можливість утилізувати непотрібне сировину і паперовий непотріб
 • величезна користь для навколишнього середовища, Ви не тільки зберігаєте ліси від вирубування, але і значно уповільнює швидкість розростання міських смітників, уберігає наше місто від смогу, викликаного безглуздим спалюванням паперових відходів
 • спосіб заощадити гроші і придбати потрібні для Вас і вдома товари, які Ви купуєте в магазині за гроші, витративши лише декілька хвилин свого часу

Ми обмінюємо макулатуру на товари за курсом: 1 кг макулатури = 0,30 коп.

Ви можете зробити замовлення в нашому інтернет-магазині і розплатитися макулатурою повністю або частково! Ціна 0,30 коп. сформована на підставі цін на макулатуру по місту Дніпропетровську. На жаль, один із заводів з переробки макулатури в Дніпропетровську закрили, тому ціна за кг впала з 0,50 до 0,30 коп. Ви здаєте нам макулатуру за ціною як і в пункті прийому, а ми беремо на себе витрати: витрата на бензин, оплата праці людини, що збирає макулатуру та відвоз макулатури у місця її переробки, що ми теж будемо робити самостійно.

Макулатуру безпосередньо на гроші ми не обмінюємо, тому для нас це не спосіб заробити, а можливість займатися благородною справою захисту екології.

Міняти чи не міняти: вирішувати Вам.

У будь-якому випадку, ми закликаємо вас відповідально поставитися до селективного збору сміття і роздільно викидати відходи, якщо це можливо.
Також ми рекомендуємо користуватися паперовою продукцією, зокрема туалетним папером, виробленої з макулатури. Визначити її дуже легко за зовнішнім виглядом (не яскраво біла, а сірого відтінку).

В макулатуру підходять:

 •     Газети, журнали, каталоги та рекламні матеріали
 •     Робочі зошити, паперові і картонні обкладинки, використана і чиста газетний папір, папір для малювання
 •     Конверти, в т.ч. коричневі
 •     Книги без обкладинок
 •     Картонні ящики і коробки
 •     Пакувальний папір і паперові пакети, пр. чиста паперова упаковка (в т.ч. упаковка з гафрірованного картону)

Не підходять в макулатуру:

 •     Брудна або промокла папір та картон, в т.ч. питна упаковка з картону (соки)
 •     Папір для господарських потреб, поліетиленова плівка, підгузники, гігієнічні прокладки, пінопласт (упаковки від м'яса, курки і пр.)
 •     Використаний папір для господарських потреб, паперовий посуд, стаканчики, серветки
 •     Фольга та копіювальний папір
 •     Будівельна папір
 •     Обгортки з-під морозива і цукерок
 •     Папір і картон з плівковою або вощеного поверхнею (напр.подарочная папір)

 

І наостанок, цікаві факти:

 •     115 млрд. сторінок офісного паперу, в середньому, щорічно витрачається користувачами персональних комп'ютерів у всьому світі;
 •     10 тис. дерев вирубується щорічно в Китаї для виробництва вітальних листівок;
 •     54 кг газетного паперу, зданої у переробку, дозволяє зберегти одне дерево;
 •     15 млн дерев - еквівалент збільшеної потреби до отримання паперових копій в США за останні 20 років.
 •     У країнах Західної Європи, Америці, Японії рівень переробки макулатури складає більше 50% і є перспективним напрямком у виробництві паперової продукції.
 •     Переробка 1 т макулатури зберігає від вирубки 17 дерев
 •     У побутовому смітті міститься 34 млн. т паперу
 •     За один сонячний день 1 гектар лісу поглинає з повітря 120-280 кг вуглекислого газу і виділяє 180-200 кг кисню
 •     Один гектар хвойних дерев затримує за рік 400 тонн пилу